اصول چیدمان کابینت آشپز خانه

اصول-چیدمان-کابینت-آشپز-خانه

آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است و تمیز و مرتب بودن آن یکی از دغدغه‌های خانم ها است . کابینت ها بخش زیادی از آشپزخانه را اشغال کردند و دید زیادی دارند و همچنین شلوغ ‌ترین بخش آشپز خانه هستند پس چیدمان اصولی کابینت اهمیت زیادی دارد .

چیدمان کابینت آشپز خانه در نگاه اول کاری آسوده و راحت است در حالی که با نداشتن چیدمان درست و اصولی و قرار نگرفتن هر چیزی در جای خود امکان کم آمدن فضا هست و به علاوه چیدمان اصولی به نظم و زیبایی آشپرخانه می‌افزاید. اگر شما هم از بهم ریختگی کابینت های خود خسته شده‌اید پس این مطلب مناسب شماست در ادامه با ما همراه باشید .

باید بدانید در چیدمان صحیح کابینت آشپزخانه باید به سبک طراحی خانه و کابینت خود نیز توجه ویژه داشته باشید، بطور مثال اگر کابینت نئوکلاسیک استفاده می کنید بهتر است وسایل آشپزخانه را نیز در همین سبک خریداری کنید. شما می توانید انواع کابینت ممبران و همچنین کابینت پولیشی برای طراحی های مدرن آشپزخانه را شرکت تولید کننده کابینت نئوکلاسیک آروین وود خریداری کنید.

مرتب کردن کابینت آشپزخانه

کابینت‌ها ابزار‌ها و وسایل را درون خود جا داده و نظم و سامان می‌دهند . برای نظم دهی و چیدمان اصولی کابینت ها روش‌های زیادی وجود دارد . شما می‌توانید کابینت ها را بر اساس کاربرد وسایل ، شباهت رنگی آن‌ها و کابرد آن‌ها و … بچینید .

در ادامه برخی از روش‌های چیدن کابینت را پیشنهاد دادیم که شما عزیزان می‌توانید امتحان کنید و یا از این روش‌ها ایده بگیرید .

 

مرتب-کردن-کابینت-آشپزخانه

 

گروه بندی ظروف و وسایل درون کابینت

در این گروه بندی می‌توانید لوازم لوکس و مختص به میهمان را جداسازی کنید که در قسمت بعد به این مورد پرداختیم .

طی یک گروه بندی شما می‌‌توانید لوازمی که مربوط به یک دیگر هستند را کنار هم بگذارید مثل لیوان و استکان‌های چای و قندون و سینی چای در کنار یک دیگر؛ یا اینکه لوازم مثل هم را کنار هم بگذارید مثال بشقاب‌ها در یک دسته – لیوان‌ها در یک دسته _قابلمه‌ها در یک دسته .

تفکیک ظروف مهمانی از ظروف‌های مورد استفاده و دم دستی

اگر تعداد ظروف شما کم است می‌توانید ظروف مختص به مهمانان را که در مواقع خاص استفاده می‌شوند در کنج یک کابینت قرار دهید و ظروفی که دم دستی هستند و یا روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنید را جلوی ظروف مهمانی  قرار دهید .

فضای جلویی کابینت‌ها را به لوازمی اختصاص دهید که بیشتر مورد استفاده هستند .

 

تفکیک-ظروف-مهمانی-از-ظروف‌های-مورد-استفاده-و-دم-دستی

 

گروه بندی ادویه جات یا مواد غذایی خشک

با دسته بندی ادویه جات یا مواد غذایی خشک که به طور معمول آن‌ها را با یک دیگر استفاده می‌کنید یا در یک دسته قرار دارند دیگر احتیاجی نیست در زمان نیاز از آن‌ها به قفسه‌ها و کابینت‌های متعدد مراجعه کنید به عنوان مثال هنگام غذا درست کردن که احتیاج به ادویه‌هایی مانند زرد چوبه ، نمک ، فلفل یا پودر دارچین دارید ، می‌توانید آن‌ها در یک جا قرار دهید . و بهتر است این مواد را در کابینتی که نردیک به گاز دارید بگذارید .

 

گروه-بندی-ادویه-جات-یا-مواد-غذایی-خشک

 

استفاده از ابزار‌های نظم دهنده

ابزار‌های وجود دارند که با خرید آن‌ها می‌توانید به کابیت‌های خود نظم دهید که به این لوازم نظم دهنده یا ارگانیز می‌گویند که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند و در تمامی بخش‌های کابینت می‌توان از آن‌ها استفاده کرد .از ارگانیز‌ها می‌توان برای نظم دهی به قاشق‌ها ، لیوان‌ها چاقوها ، ظروف ادویه و … استفاده کرد . به علاوه این ظروف نظم دهنده  باعث ایجاد فضای اضافی نیز می‌شوند .حتی با این ظروف شما می‌توانید از فضای پشت کابینت نیز استفاده کنید و در‌های قابلمه را آویزان کنید .

هم‌چنین شما می‌توانید از تقسیم کننده‌ها یا سطل‌ها و سبدهای حصیری استفاده کنید .

پیشنهاد ما به شما این است که طبق نیازتان از ابزارهای ارگانیز در کاربردهای متفاوت و تقسیم کننده‌ها خریداری کنید .

 

استفاده-از-ابزار‌های-نظم-دهنده

 

ساخت کشو و قفسه کابینت

این یک پیشنهاد است که اگر شما صاحب خانه هستید می‌توانید با ساخت کشو و قفسه کابینت و نصب آن‌ها در فضای بین یا بالایی و خالی کابینت‌ها برای خود فضای اضافی درست کنید .

جدا سازی لوازم شوینده وتمیز کننده

مواد شوینده و خوراکی را از  یک دیگر جدا کنید و در کنار هم نگزارید زیرا قرار گیری مواد شوینده و خوراکی در کنار یک دیگر ممکن است باعث بو گرفتن مواد خوراکی و یا فاسد شدن آن‌ها بشود  .

بهترین جای قرار گیری مواد شوینده و شیمیایی داخل کابینت زیر سینک ظرف شویی است .اما این نکته را در نظر داشته باشید که اگر فرند خردسالی دارید که عادت به سرک کشیدن روی کابینت‌ها را دارد لازم است مواد شوینده را در جایی دیگر قرا دهید .

 

جدا-سازی-لوازم-شوینده-وتمیز-کننده

 

ظروف و لوام سبک و سنگین

کابینت‌های بالایی و طبقات بالی کابینت‌ها برای قرار دادن لوازم سبک مانند استکان‌ها ، لیوان‌ها ، قاشق و چنگال و ظروف ادویه مناسب هستند و ظرئف سنگین‌تر مانند قابلمه‌ها مناسب کابینت‌های پایینی به دلیل ارتفاع کمشان هستند .

سخن پایانی :

چیدمان کابینت و آشپزخانه به سلیقه صاحب خانه بستگی دارد .با استفاده از ایده‌ها و تکنیک‌های گفته شده کار شما در چینش کابینت راحت‌تر است و اگر فضای کابینت و تعداد کابینت‌های شما محدود است می‌توانید با سفارش برای ساخت کابینت از تولیدی کابینت این مشکل خود را رفع کنید . براس سفارش کابینت از گارگاه تولید کابینت به سایت مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط