راهنمای انتخاب هود آشپزخانه

بهترین هود آشپزخانه کالایی است که کمک رسان شماست و تمام این آلاینده ها و بوی آن ها را از آشپزخانه بیرون می برد، این محصول علاوه بر این امر، زیبایی منحصربه فردی نیز برای خانه به ارمغان می آورد. پس در حین ساخت و یا بازسازی آشپزخانه، هود یکی از کالاهایی است که باید به آن توجه کنید. مدل آن را از پیش انتخاب کنید ، فضای قرارگیری آن را تعیین نمایید. بنابراین بهترین هود آشپزخانه یکی از کالاهای حائز اهمیت آشپزخانه به شمار می آید که هم کارکرد خوبی در جذب دود و ذرات ناشی از پخت غذا دارد و هم با طرح های خود زیبایی منحصربه فردی برای آشپزخانه به ارمغان می آورد.

شاید شما بین مدل های مختلف هود گمراه شوید و نتوانید هود دلخواه و مناسب خود را بیابید. اما بیشتر خریداران بسته به دکوراسیون آشپزخانه، هود مناسب خود را انتخاب می نمایند. در این مطلب انواع مدل های هود و قابلیت های آن را بیان می کنیم تا با آگاهی بیشتری بهترین هود آشپزخانه مناسب خود را انتخاب نمایید.

هود ها به چهار دسته تقسیم می شوند :
۱)    هود زیر کابینتی
۲)    هود دیواری (هود شومینه ای)
۳)    هود جزیره ای
۴)    هود مخفی

همچنین نوع مکش هوا در هود ها به دو دسته دارای خروجی هوا و بدون خروجی هوا تقسیم می شود که کیفیت کارایی هود های دارای خروجی هوا بهتر می باشد. هود هایی که خروجی هوا ندارند از فیلتر زغالی برای جمع آوری بخار و… استفاده می کنند.

پیشرفت تکنولوژی بر روی اکسسوری های آشپزخانه هم تاثیر مثبتی داشته است. استفاده از امکانات ویژه سهولت و امنیت بیشتری را برای ما به ارمغان می آورد. برای نمونه به سه مورد از آن ها اشاره می کنیم:

سیستم ترموگارد(سیستم ایمنی و محافظ حرارتی)از مهم ترین قطعات هود می توان به موتور آن اشاره کرد که بر اثر کارکرد زیاد ممکن است گرم شده و آسیب ببیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط