راهنمای خرید آبچکان آشپزخانه

خرید آبچکان آشپزخانه مسئله مهمی که بسیاری از مشتریان به آن توجه نمی کنند. همانطور که می دانید ظروف آشپزخانه و وسایل غذاخوری پس از شستشو حتما باید در جای مناسبی قرار بگیرند تا کاملا رطوبت خود را از دست دهند.

برای این کار می توان از انواع آبچکان ها در آشپزخانه کمک گرفت. برای انتخاب راحت تر آبچکان باید به نوع نقشه ی آشپزخانه ی خود دقت کنید.

آبچکان یک یا دو طبقه

در خرید آبچکان به تعداد ظروفی که به صورت روزانه مورد شستشو قرار می گیرند توجه کنید.

اگر حجم آن ها زیاد است توصیه می کنیم که از آبچکان های دو طبقه استفاده کنید.

البته نکته ی مهم اینجاست که ارتفاع کابینت باید مناسب نصب این مدل از آبچکان باشد.

رابطه خرید آبچکان آشپزخانه و جنس کابینت شما! قبل از هر چیز باید جنس کابینت های آشپزخانه خود را در نظر بگیرید که از جنس فلز است یا ام دی اف. چون در انتخاب آبچکان اهمیت زیادی دارد و قبل از خرید می توانید در دفترچه ی مشخصات فنی محصول مدل مناسب خود را انتخاب کنید.  به دلیل مجاورت زیاد با آب، جنس آبچکان رابطه ی مستقیمی با عمر مفید آن دارد. آبچکان های دیواری عموما با دو نوع آبکاری و استیل عرضه می شوند

سینک ظرفشویی شما زیر پنجره قرار دارد باید از آبچکان های رومیزی استفاده کنید. اما اگر پشت سینک شما دیوار باشد، آبچکان دیواری انتخاب مناسبی برایتان است.

راهنمای نصب آبچکان

ملزوماتی که برای نصب هر آبچکان مورد نیاز است را هنگام خرید تهییه کنید. اغلب مدل های آبچکان دارای دو پایه ی پلاستیکی هستند که با پیچ ۱٫۵ سانتی متری به دیوار کابینت اتصال داده می شوند سپس دو سر مفتول آبچکان را درون حفره موجود در پایه ها قرار بدهید.

برخی مدل های دیگر به صورت آهنربایی نصب می شوند. به صورتی که بدون نیاز به هیچ ابزاری از طریق آهنرباهای موجود در دو سر آچکان، می توان به راحتی آن ها را نصب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط