فضای شست و شو در آشپزخانه

فضای شست و شو در آشپزخانه

بخشی از آشپزخانه که در آن فرایند شست وشو انجام می گیرد و از سینک ظرفشویی و ماشین ظرفشویی تشکیل شده است حوزه شست وشوی آشپزخانه نامیده می شود.

برای طراحی این قسمت بهتر است آب چکان باید در بالای سینک نصب شود تا بعد از شست و شو ظروف بر روی آب چکان قرار گیرند.

ماشین ظرفشویی بلافاصله در کنار سینک ظرفشویی قرار گیرد تا قرار دادن ظروف از سینک به داخل ماشین ظرفشویی به راحتی انجام گیرد. در حالت بهینه، سینک ظرف شویی دارای دو بخش مجزا برای شست و شو و آبکشی است تا جای کافی برای شستن ظرف ها در لگن ظرفشویی وجود داشته باشد.

سبدهای ظرفشویی خود ، دارای سه نوع سبد برای استفاده‌های مختلف هستند که شامل سبد لیوان ظرفشویی، سبد بشقاب ظرفشویی و سبد قاشق و چنگال می‌باشند. استفاده از این سبدها برای ماشین ظرفشویی نیاز است چرا که باید لیوان، بشقاب، قاشق و سایر موارد را درون این سبدها قرار داد و سپس به ماشین ظرفشویی انتقال داد. جنس این سبدها معمولا از پلاستیک‌های فشره می‌باشد. چیدن مرتب وسایل در داخل سبدها باعث می‌شود تا تمام ظروف به طور یکنواخت شسته و تمیز گردند.

فرچه های تمیزکننده برای پاکسازی منافذ و سطح درونی و بیرونی تجهیزاتی که اشکال خاصی دارند و برای شست و شوی آنها زمان زیادی لازم است کاربرد دارند. به طور مثال فرچه سه تایی شستشوی لیوان اگر لیوان را دور فرچه بچرخانید به راحتی لیوان تمیز میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط