تفاوت کابینت پولیشی انزو و ممبران

تفاوت-کابینت-پولیشی-انزو-و-ممبران

کابینت انزو و کابینت ممبران از جمله انواع معروف کابینت در بازار می باشد. هردو این کابینت ها زیر دسته کابینت پولیشی می باشند. درواقع رنگ و روکش استفاده شده در آن ها پولیش می باشد. با این حال تفاوت کابینت پولیشی انزو و ممبران ممکن است سئال خیلی از خریداران باشد. در این مقاله قصد داریم به ببرسی این تفاوت ها بپردازیم.

برای خرید جدیدترین کابینت ممبران و انزو و همچنین بررسی قیمت و مشاهده جدیدترین مدل کابینت نئو کلاسیک به سایت فروش کابینت آروین چوب مراجعه کنید.

تماس: ۰۲۱۴۰۷۷۵۰۰۰ / ۰۹۱۲۲۸۸۴۰۰۶

کابینت انزو

یکی از مدل های جدید کابینت که امروزه طرفداران زیادی نیز پیدا کرده کابینت انزو می باشد. این کابینت سبک طراحی نئوکلاسیک دارد و از طراحی اروپای قرن ۱۸ الهام گرفته شده است. به علت طراحی خاص و زیبا و در عین حال ساده ای که کابینت انزو دارد خریداران زیادی را به خود جلب کرده است.

کابینت-انزو

ویژگی کابینت انزو

از ویژگی های مهم کابینت انزو می توان به موارد زیر اشتاره کرد:

  • ضخامت درب کابینت انزو حدود ۲۵ میلی متر است که قطر زیاد آن به جهت عمق زیاد ابزارها و حکاکی هایی است که روی درب ها زده می شود.
  • لبه هاب در کابینت انزو CNC کار شده و با عث زیبایی بیشتر درب آن شده است.
  • به دلیل اینکه از رنگ پولیشی برای کابینت انزو استفاده می شود، ظاههر براق و زیبایی به خود می گیرد.
  • تنوع بالای طراحی دارد و با هر سلیقه ای جور می شود.
  • امکان طرای در هر سبکی مثل نئوکلاسیک و مدرن را دارد.

کابینت ممبران

کابینت ممبران از این رو نامیده شده است که یک لایه PVC یا پلی اورتان با وکیوم روی مغزی کابینت که اکثرا ام دی اف است قرار می گیرد. شاید شما هم اسم کابینت وکیوم را شنیده باشید، کابینت وکیوم همان ممبران است و به سبب روش تولید آن وکیوم نیز به آن می گویند.

ویژگی کابینت ممبران

ویژگی های مهم کابینت ممبران موارد زیر می باشد:

  • طراحی با انواع سبک های دکوراسیون نئوکلاسیک مدرن و کلاسیک
  • پالت رنگی متنوع و زیبا
  • لوکس بودن ظاهر کابینت
  • راحتی شست و شو
  • ضخامت مناسب درب کابینت ممبران

پولیش چیست؟

رنگ پولیش محدود به کابینت سازی نمی شود و در تمام صنایع چوب استفاده گشترده دارد. برای اعمال رنگ پولیش رو سطح کار، پس از اتمام رنگ کاری چند سری صیقل روی چول انجام می شود. این کار باعث می شود براقیت و شفافیت کار بالا رود.

کابینت رنگ پولیشی

کابینت رنگ پولیشی طیف وسیعی از کابینت ها می باشد. هر دو کابینت انزو و ممبران جزو کابینت های رنگ پولیشی به حساب می آید.

امروزه به دلیل کارایی و ویژگی های مثبت این رنگ بسیار در ساخت کابینت استفاده می شود. رنگ پولیش از پلی اورتان غیر اشباع تشکیل شده و ترکیبات اسید، رزین و تشدید کننده کبالت در آن استفاده شده است.

تفاوت کابینت انزو و ممبران

درکل تفاوت چندانی میان کابینت انزو و ممبران وجود ندارد و این دو بسیار شبیه به هم هستند. با این حال فرق های کوچکی بین آن ها و جوددارد.

تفاوت-کابینت-انزو-و-ممبران

تفاوت ضخامت کابینت ممبران و انزو

مهم ترین تفاوت بین کابینت انزو و ممبران در ضخامت ام دی اف است. ضخامت کابینت انزو تا ۲۵ میلی متر است درحالی ضخامت کابینت ممبران نهایتا ۱۶ تا ۱۸ میلی متر می باشد. درواقع کابینت انزو ضخیم تر از کابینت ممبران است.

تفاوت رنگ کابینت انزو و ممبران

برای تولید کابینت انزو بیشتر از رنگ های خنثی سفید و طیف آن استفاده می کنند، این درحالی است که کابینت ممبران پالت رنگی وسیع تری را دارد. البته می توان تاز رنگ های سرد مثل آبی و سبز نیز برای ساخت کابینت انزو استفاده کرد.

تفاوت قیمت کابینت انزو و ممبران

عوامل متعددی در قیمت نهایی کابینت تاثیر گذار است. اما می توانیم بگوییم در شرایط کیفیتی یکسان قیمت کابینت انزو به مراتب بالاتر از کابینت ممبران است. این تفاوت قیمت می توانند مربوط به طراحی سخت تر برای کابینت انزو باشد.

تفاوت-رنگ-کابینت-انزو-و-ممبران

تفاوت در روش تولید

در فرایند تولید کابینت انزو روکش استفاده شده روی آن ضخیم تر و با قظر بیشتر نسبت به کابینت ممبران قرار می گیرد. برای روکش کابینت انزو و ممبران کابینت کار باید از مهارت بالایی برخوردار باشد وگرنه رنگ به خوبی روی کابینت قرار نمی گیرد.

فرق دیگر در تولید این دو کابینت، به دلیل تراش درب های کابینت توسط دستگاه CNC قطر لبه های کابینت انزو ۸ میلی متر کمتر از ممبران می باشد.

تفاوت طراحی

در این مورد نمی توان تفاوت چندانی میان کابینت انزو و ممبران گذاشت . باید گفت که انزو خود یک نوع طراحی در کابینت محسوب می شود و از سبک دکوراسیون بیشتر نئوکلاسیک پیروی می کند. طراحی کابینت ممبران می تواند متنوع تر باشد و از سبک های مدرن و کلاسیک نیز در آن استفاده می شود.

تفاوت کیفیت

متریال و جنسی که در کابینت انزو استفاده می شود گران تر است و همچنین لایه رنگ روی آن ضخیم تر قرار می گیرد. به این دلایل دوام و کیفیت کابینت انزرو می تواند بیشتر از ممبران باشد.

کلام آخر

هردو نوع این کابینت ها بسیار زیبا و با کیفیت هستند. طرح های آن ها طرفداران زیادی دارد و همچنین به تمامی متراژ های خانه همخوانی دارند. درنهایت این شما هستید که باتوجه به نیاز خود یکی از این کابینت انزو و یا ممبران را برای خانه خود انتخاب می کنید.

در خرید کابینت می توانید با گروه دکوراسیون داخلی آروین وود مشورت کنید و بهترین خرید را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط