انواع مدل درهای چوبی داخلی با طراحی جدید و ساده

انتخاب مدل مناسب  درهای داخلی منزل برای مکان هایی مانند اتاق خواب، دستشویی، حمام و … یکی از عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی خانه است. درهای چوبی و مدرن از لحاظ کاربردی و تزیینی پیشرفت بسیار زیادی کرده و در مدل های بسیار متنوعی تولید شده اند. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع مدل درهای چوبی داخلی با طراحی جدید و ساده بپردازیم. شما می توانید برای خرید درب دکوری و اطلاع از قیمت سایر محصولات چوبی مانند کابینت نئوکلاسیک به سایت فروشگاهی دکوراسیون داخلی آروین وود سر بزنید.

تلفن:۲۱۴۰۷۷۵۰۰۰ / ۰۹۱۲۲۸۸۴۰۰۶

داشتن درب زیبا، یکی از اساسی ترین عناصری است که می تواند تغییر زیادی در استایل خانه شما ایجاد کند. البته درست است که به بسیاری از درهای داخل خانه توجه زیادی نمی شود اما آنها تاثیر دراماتیکی در جلوه اتاق شما خواهند گذاشت. شاید دلیل این بی توجهی به درهای خانه این باشد که بسیاری از ما خانه هایی را میخریم یا اجاره می کنیم که درهای آنها از قبل نصب شده اند و ما هم به سادگی آنها را میپذیریم. اما همانطور که گفتیم درهای خانه یکی از اجزای مهم دکوارسیون خانه هستند، بنابراین باید در انتخاب مدل مناسب با دقت عمل و تفکر زیاد تصمیم گیری کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشیم. عواملی از جمله استایل، جنس مواد، عایق صدا بودن، اندازه، جهت باز شدن و کیفیت لولاهای در از جمله نکاتی هستند که در انتخاب درب منزل باید مورد توجه قرار بگیرند.

انواع درب داخلی در دکوراسیون منزل

الف- درب پنلی: رایج ترین نوع درب که در خانه امروزی دیده می شوند. معمولا از چوب یا ام دی اف ساخته می شود.

درب-پنلی

ب- درب فرانسوی: یک قاب حول یک یا چند پنل شفاف دارند و معمولاْ با شیشه یا یک متریال نیمه شفاف تار پر می شوند. این پنل ها در سبک ها و اندازه های زیادی موجود است و هدف همه آنها انتقال حداکثر نور به فضا است.

در-فرانسوی

ج- درب کشویی: از چوب و شیشه ساخته می شوند یا با آینه پوشانده می شوند و بسیاری از این دربها برای کمد دیواری به کار می روند. این دربها حداقل فضا را اشغال می کنند، زیرا فضایی جهت چرخش نیاز ندارند.

د- درب پاکتی: در همه جای خانه به کار می روند. این درب به این دلیل رایج شده که فضا را اشغال نمی کند و برخلاف درب کشویی، درب پاکتی به جای روی دیوار به داخل دیوار می لغزند.

پ- درب تاشو: به دو طرف تا می شوند و معمولاْ برای کمد، اتاق رخت شویی، آبدراخانه و دیگر فضاهای کوچک کاربرد دارند.

ت- درب هم تراز: بیشتر معاصر است. دربهای ساده ای که به دو طرف حرکت می کنند و عموماْ از تخته چندلا یا ام دی اف ساخته می شوند

ه- درب هلندی: به صورت افقی به دو نیم تقسیم شده اند و این امکان را فراهم می کنند که نیمه ی بالایی باز شود در حالی که نیمه پایینی هستند.

خ- درب کور: هیچ برش، دستگیره یا لولای قابل دیدنی ندارد، این درب به طوری طراحی شده که کاملاٌ با دیوار یکی شوند.

ر- درب انباری: در اصل در انباری ها به کار می رفتند، اما امروزه به عنوان درب داخلی و خارجی در فضاهای مسکونی نیز به کار می روند و برای فضاهایی به سبک صنعتی یا روستیک بسیار عالی است.

در این مقاله سعی شد انواع مدل درهای چوبی داخلی با طراحی جدید و ساده معرفی شود، حال این تصمیم شماست که اننتخاب کنید کدام یک از این درها مناسب ترین گزینه برای خانه شما می باشد. شما می توانید جدیدترین انواع در را داخل فروشگاه صنایع چوبی آروین وود مشاهده و خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط