زیر چراغ کابینت

 

 

 

 

به طور کلی کابینت ها بیشترین تاثیر را در ظاهر آشپزخانه تعیین می کنند. این همان بخشی است که آن را به یک آیتم اساسی دکوراسیون آشپزخانه تبدیل می کند. انتخاب سبک کابینت های دیواری آشپزخانه برای محیط خانه ضروری است. مدل های مختلفی از کابینت آشپزخانه از جمله کابینت نئوکلاسیک ، کابینت ممبران ، کابینت پولیشی و کابینت سبک انزو و پلی اورتان در بازار وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند.

طراحی کابینت های آشپزخانه با گذشت زمان توسط صنعت طراحی داخلی بیشتر شده است. کابینت آشپزخانه مدرن به طور خاص برای ترکیب عملکرد و سبک مطابق با استانداردهای طراحی مدرن با کیفیت بالا طراحی شده اند. امروزه شما می توانید بین گزینه های بیشتری از مدل های کابینت آشپزخانه از سبک کلاسیک تا مدرن و ساده را انتخاب کنید که آنها را بسیار کاربردی و شیک می کند.

محبوب ترین انتخاب برای کابینت آشپزخانه، کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک هستند. این نوع کابینت ها معمولا زیبا و قابل تطبیق با انواع دکوراسیون ها می باشد.

زیرچراغی چیست؟

زیر چراغ یک بخش دکوری در قسمت زیرین و انتهایی کابینت دیواری است و مانع از دید کف و چراغ هایی که در زیر کابینت تعبیه شده می شود. با روشن شدن چراغ ها و وجود زیر چراغ ، کابینت های اشپزخانه در شب جلوه خاص و زیبایی پیدا می کنند.

در بعضی از کابینت های دیواری فضایی برای نورپردازی قرار می دهند که به آن زیرچراغ می گویند. زیر چراغی نیز تاثیر زیادی در زیبایی کابینت دارد و باید به صورت مناسب و زیبا طراحی شود. البته امروزه با وجود لامپ های ال ای دی خطی جدید، کمتر از زیر چراغی در کابینت استفاده می شود. اغلب زیرچراغی ها با استفاده از جنس کابینت تولیدی ساخته می شوند.

بهتر است جنس و رنگ زیرچراغ کابینت از چه نوعی باشد

جنس و مدل زیر چراغ کابینت بهتر است از نوع همان سبک کابینت باشد تا تضاد زیادی در فضا ایجاد نکنند. اگر کابینت شما از جنس چوب و طرح ممبران است زیر چراغی شما نیز باید از چوب و همین طرح و رنگ باشد و استفاده از متریال بی کیفیت و اختلاف رنگی با طرح کابینت می تواند تجربه ناخوشایندی ایجاد نماید.

اندازه و ارتفاع زیر چراغ کابینت

ارتفاع زیر چراغی معمولا بین ۳ تا ۷ سانتی متر می باشد که با توجه به کابینت مدرن  کلاسیک ، سلیقه مشتری و طراحی کابینت می تواند متفاوت باشد.

نحوه نصب زیر چراغی کابینت

نصب زیر چراغی می بایست توسط متخصصین این حوزه که مهارت و دانش کافی دارند انجام شوند زیرا ممکن است قسمتی از زیر چراغ به اشتباه شکسته یا دچار مشکل شود.

مزایای وجود زیر چراغ

چنانچه نور مخفی داشته باشیم نیز می توان چراغ ها را پشت تاج و زیرچراغی مخفی کرد و نور پردازی زیبایی داشت. البته امروزه با وجود لامپ های خطی smd دیگه برای نورپردازی نیاز به تاج و زیرچراغی نیست. در برخی کارها ممکن است فقط از تاج (یا از زیر چراغی) استفاده شود که این کاملا سلیقه ای هست و در هر آشپزخانه ای می تواند متفاوت باشد و در بعضی از کارهای مدرن که به سبک مینیمال معروف اند از تاج و زیر چراغی استفاده نمی شود. تاج و زیر چراغی می تواند همرنگ و یا در تضاد رنگی با درب کابینت باشد. معمولا در کابینت های مدرن از تضاد رنگی مثل سفید مشکی، سفید طرح چوب و… استفاده می شود. اما در کابینت های کلاسیک ممبران یکرنگ استفاده می شود مثل تمام سفید، تمام کرم، کامل طرح چوب و…

قیمت زیر چراغ کابینت

این محصول به صورت شاخه ای در بازار به فروش می رسد. در تعیین قیمت زیرچراغ کابینت عوامل مختلفی تاثیر گذار می باشد از جمله جنس متریالی که انتخاب می کنید ، نوع طرح زیر چراغ و هزینه نصب در صورت درخواست نیز تاثیر گذار هستند. اما به طور کلی هزینه ای خیلی گرانی ندارد و می توانید با خرید زیر چراغ تغییر زیادی در فضای آشپزخانه خود ایجاد نمایید.

ارتفاع زیر چراغ ها اغلب ۶ الی ۷ سانتی متر با ضخامت ۱۶ میلی متر می‌باشند تولید آن ها به صورت شاخه های ۲۴۰ سانتی متری است، البته امکان تولید شاخه ها تا طول ۲۶۰ سانتی متر نیز میسر میباشد.

زیر چراغی کابینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط