زیرچراغ

زیرچراغی چیست؟

در بخش پایینی کابینت های دیواری فضایی برای نورپردازی قرار می دهند که به آن زیرچراغ می گویند. زیر چراغی نیز تاثیر زیادی در زیبایی کابینت دارد و باید به صورت مناسب و زیبا طراحی شود. البته امروزه با وجود لامپ های ال ای دی خطی جدید، کمتر از زیر چراغی در کابینت استفاده می شود. اغلب زیرچراغی ها با استفاده از جنس کابینت تولیدی ساخته می شوند.

تاج و زیرچراغی برای مخفی کردن قسمت زیرین و بالای کابینت و همچنین زیبایی استفاده می شود.

چنانچه نور مخفی داشته باشیم نیز می توان چراغ ها را پشت تاج و زیرچراغی مخفی کرد و نور پردازی زیبایی داشت. البته امروزه با وجود لامپ های خطی smd دیگه برای نورپردازی نیاز به تاج و زیرچراغی نیست. در برخی کارها ممکن است فقط از تاج (یا از زیر چراغی) استفاده شود که این کاملا سلیقه ای هست و در هر آشپزخانه ای می تواند متفاوت باشد و در بعضی از کارهای مدرن که به سبک مینیمال معروف اند از تاج و زیر چراغی استفاده نمی شود. تاج و زیر چراغی می تواند همرنگ و یا در تضاد رنگی با درب کابینت باشد. معمولا در کابینت های مدرن از تضاد رنگی مثل سفید مشکی، سفید طرح چوب و… استفاده می شود. اما در کابینت های کلاسیک ممبران یکرنگ استفاده می شود مثل تمام سفید، تمام کرم، کامل طرح چوب و…

ارتفاع زیر چراغ ها اغلب ۶ الی ۷ سانتی متر با ضخامت ۱۶ میلی متر می‌باشند تولید آن ها به صورت شاخه های ۲۴۰ سانتی متری است، البته امکان تولید شاخه ها تا طول ۲۶۰ سانتی متر نیز میسر میباشد.

۷ سانت:

زیرچراغزیرچراغ

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط