درب اچ دی اف HDF

درب HDF  چیست؟

درب هایی با تخته فیبر چگالی بالا یک محصول چوبی مهندسی شده است که به ماده ترجیحی برای درب های رنگ شده تبدیل شده است. چرا؟ تمام ویژگی های چوب جامد را دارد اما بسیار پایدار است، سطح صافی را برای رنگ آمیزی ارائه می دهد و از رنگ آمیزی درب چوب طبیعی مقرون به صرفه تر است.

درب اچ دی اف باکیفیت نیز بسیار متراکم است و درب های HDF را با وزن نوسانی جامد ارائه می دهد که کیفیت را به نمایش می گذارد.

درب HDF قالبی به درب هسته توخالی و درب مغزی کاغذی ، لانه زنبوری نیز گفته می شود.

درب HDF قالبی یکی از اصلی ترین لوازم خانه های مدرن است. این در فضای داخلی استفاده می شود و تمایل دارد برای اتاق خواب، حمام، کمد، و برخی از اتاق های لباسشویی و ابزار استفاده شود.

ارزان و سبک وزن، نصب آنها آسان است و می تواند مبلغ بالایی در ساخت و ساز صرفه جویی کند، زیرا یک خانه معمولی ممکن است ده ها یا بیشتر درهای داخلی داشته باشد.

توخالی نامیدن این درها تا حدودی گمراه کننده است، زیرا آنها دارای یک هسته لانه زنبوری هستند که در چارچوب بیرونی چوب جامد قرار گرفته است، که روکش سطح روی آن چسبانده شده است. قاب و بخش داخلی درب مقداری استحکام را به در و همچنین حداقل توانایی مسدود کردن صدا را ایجاد می کند.

درب اچ دی اف نیز مانند بسیاری از دربهای موجود در بازار جزو دربهای پرسی می باشد و روش ساخت آن بدین گونه است که ابتدا روکش های  hdfتوسط تولید کنندگان رویه که معمولا در کشور ترکیه ، مالزی ، رومانی و یا چین هستند آماده سازی و ساخته  می شوند و در مرحله بعدی تولید کنندگان درب این رویه ها را بر روی کلاف چوبی که اکثرا از جنس چوب روسی است پرس می کنند و بعد از مرحله پرس دور لنگه درب اچ دی اف با ابزار نجاری رنده کاری و قابلمه می شوند که بعد از این مرحله درب HDF توانایی نصب بر روی چهارچوب را دارد.

رویه های اچ دی اف تولید شده در حالت کلی به دو صورت است که به طور محدود ورقHDF مسطح با ضخامت ۶میل که در ایران طرفداران زیادی ندارند و ورقهای HDFکه در صنایع درب سازی مورد استفاده قرار می گیرند که به قطر ۳ میل ساخته میشوند و در مراحل تولید آن به وسیله غلطک های داغ شیارهای مشابه طرح چوب بر روی سطح ورق HDF ایجاد می شود که این امر باعث زیباتر شدن ظاهری می شود و در برخی از کارخانه ها یک آستر سفید بر روی ورق HDFپاشیده می شود تا زیبایی دو چندانی به رویه ببخشد .

از نظر کمی و کیقی و قیمتی رویه های اچ دی اف تولید شده در کشور های مالزی و چین در یک سطح قیمت  و رویه های HDF تولیدشده در کشورهای رومانی و ترکیه در سطح بالاتری نسبت به تولیدات چینی و مالزی قرار می گیرند.

ورق های اچ دی اف که طرح چوب را بر روی آن ایجاد میکنند دارای مدل های متنوعی نیز هستند و مدل های که اکثرا در ایران استفاده می شوند.

درب دوقاب ، چهارقاب و اودسا انواع مدل های درب هستند و با توجه به اینکه درخواست بازار از این مدل ها بیشتر است اکثر تولید کنندگان درب داخلی این مدل درب اچ دی اف را دارا میباشند.

قیمت و خرید درب اچ دی اف 

شما می توانید برای سفارش درب های hdf با مجموعه آروین چوب تماس بگیرید تا با توجه به انتخاب شما قیمت اعلام نمایند. همچنین جهت سفارش دیگر محصولات از جمله درب کابینت نئو کلاسیک و ممبران نیز می توانید اقدام نمایید. ۰۲۱۴۰۷۷۵۰۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط