نکات فنی پس از نصب کابینت

پس از نصب کابینت برای اینکه طول عمر زیادی داشته باشد و برایتان به خوبی کار کند باید نکاتی را رعایت کنید. با این کار هزینه تعمیر و نگهداری کابینت شما نیز کم خواهد شد. درب های کابینت را بیش‌از حد خود باز نکنید و یا محکم در جای خود نکوبانید چون در‌این صورت‌پس از مدت کوتاهی درب‌ها از حالت طبیعی خود خارج شده و دچار افتادگی میشود و باید رگلاژ (سرویس کردن) شود. از لولاهایی با توجه به وزن در استفاده کنید. در صورت استفاده نکردن از لولای مناسب درب، پس‌از مدتی دچار افتادگی‌میشود. از ریل‌های مناسب‌برای کابینت خود استفاده کنید زیرا روان حرکت کردن کشوها از موارد مهمی است‌که باید به‌آن پرداخته‌شود .در صورت گیر کردن کشو و به راحتی داخل نشدن آن کشو را خارج نموده و کلیه پیچ‌های ریلهای متصل به بدنه را وارسی نموده درصورت بیرون ماندن پیچ آن را برجای خود بنشانید و کشو را درجای خود بگذارید . حد اکثر از پایه‌های فلزی برای‌کف کابینت خود استفاده کنید چون دارای توان بیشتری برای‌تحمل وزن میباشد. در صورت مشاهده پیچی که‌از کار بیرون مانده آن‌را در سر جای خود بنشانید زیرا با شل ماندن آن پیچ کار به خوبی به یکدیگر جفت نمیشود .
از نوارهای لب چسبان مناسب استفاده کنید. نوارهای لب چسبان را برای‌این به‌کار میرود که لبه‌های خام نئوپان یا ام دی اف دید نداشته باشد. در صورت دیدن زردی برروی این نوارها که اکثراً بر روی نوارهایی با رنگ سفید قابل ملاحضه است بدانید که‌آن نوار سوخته‌است و پس‌از مدتی کنده خواهد شد. برای کنده نشدن این نوارها میتوانید از نوع مرغوب آن به نام (ABS) که‌یک ورقه پلاستیک به ضخامت نئوپان و یا ام دی اف است استفاده نمایید . پس از نصب کابینت قیدها (محل اتصال دوبدنه) راکه‌در کابینت زمینی و در سقف آن میباشد بررسی کنید تا ترک نخورده باشد چون درصورت ترکیده‌بودن آن و یا هرقسمت دیگر این ترک‌ها بزرگتر شده و امکان بروز هر نوع مشکلی میباشد.
برای اطمینان از ابعاد کابینت خود کلیه کابینت های‌خود رابه این طریق اندازه‌گیری نمایید :

هر کابینت را به‌صورت مجزا ازیک قطر به قطر دیگر آن اندازه بزنید درصورت مساوی بودن قطرها و یا تا ۲ میلی متر خطا کابینت اصولی بسته شده‌است. درصورتی‌که کابینت از ۲ میلی متر بیشتر خطا داشته باشد کابینت اصولی نیست و در اصطلاح به آن دوئیده میگویند و کابینت کج بسته شده‌است و درب ها خوب بر روی آن جفت نمیشود . دئیدگی یکی‌از اشکالات مهم کابینت میباشد که‌در مرحله ساخت باید به رعایت آن پرداخت در غیر این صورت در موقع نصب مشکلات جدی یرای نصب کننده بوجود میاید. دوئیدگی یکی از مسائل مهم در تولیدات چوبی میباشد. اگر به کابینت نصب شده بر روی دیوار خود شک دارید که از جنس نئوپان یا ام دی اف است و تمام قسمت‌های خام محصول با نوار پوشیده شده‌است میتوانید اتو را روشن کنید پس از داغ شدن آن را بر روی نوار بکشید نوار نرم شده و با دست خود آن را بلند کنید. در این صورت متوجه نوع جنس مصرفی خواهید شد.صفحه کابینت باید به سقف کابینت زمینی پیچ شود تا بتوان آن را عوض کرد. در بعضی موارد مشاهده شده است که صفحه کابینت را به سقف کابینت زمینی با چسب متصل کرده اند. این کار درست نمیباشد چون در صورت بروز مشکل برای صفحه رویی کل کابینت زمینی باید جمع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط