کابینت های مدرن

کابینت مدرن سبک خاصی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و چیدمان کابینت است که از الگوهای منظم و متقارن در آن استفاده می‌شود. در این سبک، از شلوغ کاری‌ها و کنده کاری‌های سنتی استفاده نمی‌شود طراحان تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند که از الگوهای ساده و درعین‌حال چشم نواز استفاده کنند. تقارن و ساده بودن مهم‌ترین اصل طراحی کابینت های مدرن است و معمولاً بین قسمت‌های مختلف فاصله ایجاد نمی‌شود. در این سبک، زمانی که درب کابینت بسته می‌شود، چیزی به جز یک خط نازک که نشان مرز بین قفسه‌هاست دیده نمی‌شود و از دستگیره‌های ساده استفاده می‌شود.
برای طراحی رنگ کابینت مدرن از الگوهای یکپارچه از یک رنگ ثابت مانند نقره‌ای یا خاکستری استفاده می‌شود و رنگ‌های شلوغ چندان کاربرد ندارند. این کابینت‌ها از یک الگوی مشخص و واضح پیروی می‌کنند و هر اندازه تعداد کابینت‌ها زیاد باشد این الگو برهم نمی‌خورد. طرفداران کابینت مدرن از ویژگی‌هایی مانند سادگی، تقارن، نظافت ساده و همخوانی با تجهیزات مدرن به عنوان نقاط مثبت آن یاد می‌کنند.

شما می توانید جدیدترین کابینت پولیشی و انواع مدل های دیگر کابینت مانند کابینت نئوکلاسیک و کابینت ممبران را در سایت دکوراسیون و صنایع چوبی آروین وود مشاهده کنید.

تلفن: ۰۲۱۴۰۷۷۵۰۰۰ / ۰۹۱۲۲۸۸۴۰۰۶

ویژگی‌های کابینت های مدرن

در مورد ویژگی کابینت مدرن می‌توان موارد مختلف و متنوعی ذکر کرد که بیشتر سلیقه‌ای و تابع نظر طراح آنهاست. اما برخی از ویژگی‌های برجسته این سبک کابینت آشپزخانه عبا تند از:

ویژگی‌های-کابینت-های-مدرن

تقارن

تقارن مهم‌ترین و اصلی‌ترین اصل در طراحی کابینت مدرن است و طراحان آنها سعی می‌کنند هر اندازه که کابینت بزرگ باشد، این تقارن را حفظ کنند. تقارن در طراحی به حدی مهم است که ممکن است قسمتی از فضای آشپزخانه فدای این طراحی شود و حتی کابینت بر روی آن نصب نشود.

یکپارچگی و سطح صاف

در طراحی کابینت مدرن عمدتاً از رنگ‌های یکپارچه و صاف و براق استفاده می‌شود که هم با تجهیزات هوشمند آشپزخانه همخوانی داشته باشد و هم اصل تقارن کابینت را برهم نزند. چیدمان درب کابینت در این سبک به صورتی است که کمترین درز ممکن به وجود می‌آید و تا حد امکان از دستگیره استفاده نمی‌شود.
مطابقت با تجهیزات و لوازم جانبی پیشرفته: امروزه عصر استفاده از تجهیزات آشپزخانه قدیمی به پایان رسیده است و در اکثر خانه‌ها شاهد استفاده از تجهیزات هوشمند هستیم. این تجهیزات طوری عمل می‌کنند که به سبک خاصی از چیدمان کابینت نیاز دارند. طراحی کابینت مدرن این امکان را به صاحبخانه‌ها می‌دهد. از طرف دیگر لوازم جانبی آشپزخانه جدید مانند جک‌های فشاری یا کلیدهای لمسی به شیوه طراحی ویژه احتیاج دارند که کابینت‌های مدرن این شرایط را فراهم آورده‌اند.
استفاده خلاقانه از تجهیزات قدیمی در کنار تجهیزات پیشرفته: کسانی که از کابینت مدرن استفاده می‌کنند معمولاً فضای کافی برای خلاقیت نیز در اختیار دارند و این فضا به آنها کمک می‌کند که از تجهیزات قدیمی و دوست داشتنی خود در دکوراسیون آشپزخانه بهره ببرند.

یکپارچگی-و-سطح-صاف

چگونه یک کابینت مدرن بسازیم؟

برای ساخت یک کابینت مدرن نیاز دارید که چند اصل مهم را رعایت کنید و چیدمان کابینت را با این اصول هماهنگ کنید. در کنار ویژگی‌های اصلی که برای این سبک کابینت عنوان شد، می‌توان از چند حربه ساده استفاده کرد که سبکی مدرن به آشپزخانه خود ببخشید. این ترفندها عبارت‌اند از:

-از روکش‌های چوبی استفاده کنید

روکش‌ها هنوز هم در بسیاری از کشورها محبوب هستند و با ظهور مواد جدید مانند PVC، می‌توان گفت که نقش آن‌ها مهم‌تر شده است. روکش طرح چوبی در یک دهه اخیر یکی از محبوبترین تجهیزات آشپزخانه‌ای بوده است و اتفاقاً در ایالات متحده نیز آمار فروش بالایی به ثبت رسانده است. روکش‌های چوبی علاوه بر فضای گرمی که به آشپزخانه می‌بخشند با سبک‌های مختلف رنگ تجهیزات آشپزخانه مانند فولاد زنگ نزن ست می‌شوند و حتی الامکان استفاده از رنگ‌های تیره ‌تر در کنار آن وجود دارد. با توجه به اینکه نصب روکش چوبی بسیار ساده است و هزینه چندانی ندارد، به راحتی می‌توانید کابینت خود را به کابینت مدرن تغییر دهید.

– با استفاده از فولاد زنگ نزن، یک سبک براق به آشپزخانه خود اضافه کنید

در حقیقت، تاکنون هیچ ماده جدیدی براق‌تر از فولاد زنگ نزن ساخته نشده است و همین موضوع سازندگان تجهیزات آشپزخانه را به استفاده از آن ترغیب می‌کند. برای داشتن یک کابینت مدرن سعی کنید از این سبک استفاده کنید. آشپزخانه‌هایی که از درب‌های فولادی زنگ نزن بهره می‌برند یک سبک شیک و مدرن ایجاد می‌کنند که با اصول تقارن و نظافت کلی آشپزخانه نیز همخوانی دارد. استفاده از این ماده در ساخت کابینت علاوه بر زیبایی، با مزایایی مانند مقاومت در برابر مواد خورنده، استحکام مکانیکی بالا و همچنین نظافت راحت و آسان همراه است. با توجه به اینکه فولاد زنگ نزن سهم عمده‌ای در ساخت تجهیزات آشپزخانه دارد، استفاده از این ماده در کابینت مدرن این شانس را به شما می‌دهد که تناسب بالایی به آشپزخانه خود بدهید.

– از لعاب درخشان در طراحی کابینت استفاده کنید

یکی دیگر از خصوصیاتی که در کابینت مدرن به چشم می‌آید، براق بودن کابینت و تجهیزات آن است. اگر از افراد صاحب‌خانه و طراحان دکوراسیون بپرسید، اکثر آنها لعاب براق را به رنگ ترجیح می‌دهند و دوست دارند که از یک طرح براق در طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنند. کابینت‌های لاکی بهترین انتخاب برای این مورد هستند و می‌توانند به خوبی انتظارات شما را برآورده کنند. اگر می‌خواهید این ریسک را در مورد آشپزخانه خود انجام دهید، می‌توانید ابتدا چند نمونه کار را ببینید و رنگ و لعاب مناسب برای کار خود انتخاب کنید. البته کسانی که از کابینت مدرن لاکی با لعاب براق استفاده می‌کنند ممکن است مورد انتقاد قرار گیرند که سطح آنها به مرور زمان خدشه دار می‌شود. اما اکثر این مواد در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند و به راحتی نظافت می‌شوند.

– می‌توانید در طراحی کابینت مدرن از رنگ نیز استفاده کنید

هنگامی که بحث کابینت مدرن می‌شود، ذهن اکثر افراد به سمت رنگ‌هایی مانند سفید، سیاه، سفید براق و خاکستری می‌رود. این در حالی است که استفاده از سایر رنگ‌های روشن براق در کنار تجهیزات مدرن می‌تواند یک امتیاز بزرگ محسوب شود و حتی نقص‌های موجود در طراحی را پوشش دهد. اگر می‌خواهید از موهبت رنگ در طراحی کابینت خود استفاده کنید می‌توانید به رنگ‌های مختلف فکر کنید. ولی توجه داشته باشید که در کابینت مدرن امکان استفاده از رنگ‌های شلوغ وجود ندارد و بهتر است از رنگ‌های روشن و یکپارچه استفاده کنید.

– از رنگ سفید براق استفاده کنید

شاید ایده کابینت مدرن رنگی کمی ترسناک باشد و از جواب دادن آن با شرایط و تجهیزات مختلف بترسید. در این صورت پیشنهاد ما این است که از رنگ سفید درخشان استفاده کنید. رنگ سفید به شما کمک می‌کند که جلوه‌ای ساده و روشن به آشپزخانه خود ببخشید. از طرفی یکپارچگی کابینت سفید شما را در نظافت کردن کمک می‌کند. استفاده از رنگ‌های تیره یا غلیظ در کنار سفید براق می‌تواند کنتراست بالایی ایجاد کند که در کابینت مدرن به چشم می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط