کاور هود آشپزخانه

طراحی آشپزخانه در طول زمان راه طولانی را پیموده است و همیشه با آخرین روندها در حال تکامل است. تا آنجا که طراحی پیش می رود، کاور هود در دکوراسیون آشپزخانه نیز در سال های اخیر پیشرفت های شگرفی داشته است، در حالی که عملکرد به طور همزمان در حال تکمیل شدن است. اما چرا این موضوع اهمیت دارد و دقیقاً هود محدوده چیست؟ هود محدوده قطعه ای از تجهیزات آشپزخانه است که در بالای محدوده آشپزخانه نصب می شود. این با هدف از بین بردن بوهای ناخواسته، دود یا بخار از آشپزخانه در حین استفاده طراحی شده است.

نقش هود در دکوراسیون آشپزخانه

چقدر مهم است که هود چوبی در طراحی آشپزخانه شما گنجانده شود؟ خوب، اگر شما یا مشتری‌تان اغلب برای آشپزی برنامه‌ریزی می‌کنید و می‌خواهید فضای تمیزی را حفظ کنید، یک روکش هود چوبی کلیدی است که در طراحی آشپزخانه گنجانده شود . علاوه بر از بین بردن چیزهایی مانند دود و بو از هوا در حین پخت و پز، به به حداقل رساندن فرآیند پاکسازی نیز کمک می کند. اگر دود، دود و بوها در طول فرآیند پخت پاک نشوند، روی اجاق گاز و میزهای اطراف باقی می مانند . سپس این بخارها ته نشین می شوند و پسماندهای چرب را تشکیل می دهند که تمیز کردن آن دشوار است. هود برد این مانع را از بین می برد و عنصری از پیچیدگی را به طراحی کلی آشپزخانه اضافه می کند، و به عنوان یک نقطه کانونی در طراحی آشپزخانه خود عمل کند.  

بهترین هود آشپزخانه کالایی است که کمک رسان شماست و تمام این آلاینده ها و بوی آن ها را از آشپزخانه بیرون می برد، این محصول علاوه بر این امر، زیبایی منحصربه فردی نیز برای خانه به ارمغان می آورد. پس در حین ساخت و یا بازسازی آشپزخانه، هود یکی از کالاهایی است که باید به آن توجه کنید. مدل آن را از پیش انتخاب کنید ، فضای قرارگیری آن را تعیین نمایید. بنابراین بهترین هود آشپزخانه یکی از کالاهای حائز اهمیت آشپزخانه به شمار می آید که هم کارکرد خوبی در جذب دود و ذرات ناشی از پخت غذا دارد و هم با طرح های خود زیبایی منحصربه فردی برای آشپزخانه به ارمغان می آورد.

 

کاور هود آشپزخانه

انواع کاور هود

هود ها به چهار دسته تقسیم می شوند :
۱)    هود زیر کابینتی
۲)    هود دیواری (هود شومینه ای)
۳)    هود جزیره ای
۴)    هود مخفی

برای انتخاب سبک هود چوبی گزینه اصلی وجود دارد : هودهای زیر پایه، دیواری و سقفی. همانطور که هر یک از این نام ها نشان می دهد، یک هود زیر پایه به پایین کابینت های دیواری آشپزخانه، هود مخصوص پایه دیواری به دیوار بالای اجاق گاز و هود سقفی به سقف بالا وصل می شود. اجاق گاز از بین این سبک ها  هود زیر پایه بیشتر در طراحی آشپزخانه استفاده می شود . اندازه، سبک و بدون کانال یا کانالی بودن آن همگی به اندازه آشپزخانه مورد نظر بستگی دارد. معمولاً بهترین کار این است که یک هود را انتخاب کنید که هم اندازه باشد یا کمی بزرگتر از سطح پخت و پز، هم برای اهداف زیبایی شناختی و هم برای اهداف کاربردی. اگر اندازه کاور هود با اندازه برد مطابقت نداشته باشد، ممکن است خطر ایمنی ایجاد کند.  

شاید شما بین مدل های مختلف هود گمراه شوید و نتوانید هود دلخواه و مناسب خود را بیابید. اما بیشتر خریداران بسته به دکوراسیون آشپزخانه، هود مناسب خود را انتخاب می نمایند. در این مطلب انواع مدل های هود و قابلیت های آن را بیان می کنیم تا با آگاهی بیشتری بهترین کاور هود آشپزخانه مناسب خود را انتخاب نمایید.  ۰۲۱۴۰۷۷۵۰۰۰ –۰۹۱۲۲۸۸۴۰۰۶

همچنین نوع مکش هوا در هود ها به دو دسته دارای خروجی هوا و بدون خروجی هوا تقسیم می شود که کیفیت کارایی هود های دارای خروجی هوا بهتر می باشد. هود هایی که خروجی هوا ندارند از فیلتر زغالی برای جمع آوری بخار و… استفاده می کنند.

پیشرفت تکنولوژی بر روی اکسسوری های آشپزخانه هم تاثیر مثبتی داشته است. استفاده از امکانات ویژه سهولت و امنیت بیشتری را برای ما به ارمغان می آورد. برای نمونه به سه مورد از آن ها اشاره می کنیم:

سیستم ترموگارد(سیستم ایمنی و محافظ حرارتی) از مهم ترین قطعات هود می توان به موتور آن اشاره کرد که بر اثر کارکرد زیاد ممکن است گرم شده و آسیب ببیند.

جهت سفارش و اطلاع از قیمت کاور هود ممبران آشپزخانه با مجموعه تولیدی آروین چوب مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط