پاخور کابینت نئوکلاسیک

پاخور-کابینت-نئوکلاسیک

پاخور کابینت یکی از بخش های دکوراتیو کابینت است که علاوه بر زیبایی مزایای زیادی نیز به همراه دارد که در ادامه با کاربرد و مزایای پاخور کابینت نئوکلاسیک می پردازیم.

پاخور کابینت درواقع یک یراق است که زیر کابینت نصب می شود تا محل قرار گیری پنجه پا را زیر کابینت نئوکلاسیک ایجاد کند و یک بخش جدا از کابینت می باشد.

شما می توانید انواع پاخور کابینت و جدیدترین مدل کابینت نئوکلاسیک ۱۴۰۳ را در بالاترین تنوع رنگ و طرح را در سایت تولید کننده کابینت ممبران آروین چوب مشاهده و خریداری کنید.

تلفن:

پاخور کابینت چیست

همانطور که می دانید در سبک نئوکلاسیک کابینت از بالا تا پایین را پر می کند، به قسمت پایینی کابینت که محلی برای قرار دادن پا می باشد پاخور کابینت نئوکلاسیک می گویند. درواقع پاخور یک یراق کابینت می باشد که زیر آن نصب شده تا بتوان به راحتی روبه روی کابینت ایستاد.

کاربرد پاخور کابینت نئوکلاسیک

پاخور کابینت علاوه بر فراهم کردن امکان ایستاد راحت جلو کابینت، پایه ها و میله های زیر آن را نیز می پوشاند و جلوه بیشتر به کابینت نئوکلاسیک می دهد.

پاخور باعث می شود تا زاویه کمر و زانو در هنگام کار درست قرار بگیر و کمترین فشار به این نواحی وارد شود. این یک ویژگی ارگونومیک است که به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به خم شدن به میز نزدیکتر شوید. ارتفاع آن معمولاً ۳-۴ اینچ و عمق تقریباً ۳.۵-۴ اینچ است.

کاربرد-پاخور-کابینت-نئوکلاسیک

مزایای و معایب پاخور کابینت نئوکلاسیک

انتخاب اینکه کابینت شما پاخور داشته باشد یا خیر کاملابستگی به نظر و سلیقه شما دارد. از مزایای پاخور کابینت نئوکلاسیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد فضای مناسب برای پا
  • راحتی در هنگام استفاده از مکان های پر استفاده مثل سینک و میزکار
  • فشار کمتر به کمر و زانو در هنگام ایستاد جلو کابینت
  • پوشانده شدن میله و پایه کابینت
  • امکان تمیزکاری بهتر زیر کابینت

تمامی موارد بالا مزیت های پاخور کابینت می باشند.

برای پاخور نمی توان معایب زیادی پیدا کرد و فقط اینکه ممکن است این فضای خالی سلیقه شما نباشد.

انواع پاخور کابینت نئوکلاسیک

می توان برای کابینت نئوکلاسیک پاخورهای مختلفی را طراحی کرد و حتی می توان از این فضا برای طراحی یک کشو کارآمد استفاده کرد. در قسمت های گوشه کابینت نیز می توان از پاخور منحنی استفاده کرد تا طراحی زیبا تری به آن ببخشد. در بعضی موارد حتی می توان نورپردازی برای پاخور انجام شود، بنابراین شما می توانید هر مدل از این ها را که سلیقه شماست در هنگام سفارش کابینت انتخاب کنید.

انواع-پاخور-کابینت-نئوکلاسیک

جنس پاخور کابینت نئوکلاسیک

برای تناسب پاخور با بقیه کابینت نئوکلاسیک جنس آن نیز متناسب با متریال کابینت انتخاب میشود و تفاوتی ندارد. کابینت نئوکلاسیک از مغزی ام دی اف با روکش پولیشی از جنس پلی اورتان تولید می شود، البته جنس روکش می تواند متفاوت باشد. به همین ترتیب پاخور کابینت نئوکلاسیک نیز با همین مواد و متریال تولید می شود و حتی روش ساخت آن ها نیز مشابه می باشد.

طراحی و نصب پاخور کابینت

از نوعی یراق به نام کلیپش برای نصب پاخور کابینت نئوکلاسیک استفاده می شود.

پس از نصب کلیپس، می‌توان پاخور را با استفاده از پیچ به کلیپس متصل کرد. اگر پاخور به درستی روی پایه قرار نگیرد ممکن است عقب و جلو دیده شود و جلوه نداشته باشد به همین جهت توصیه می‌شود کار را به نصاب بسپارید.

طراحی-و-نصب-پاخور-کابینت

گزینه های مختلف طراحی پاخور کابینت نئوکلاسیک چیست؟

متداول‌ترین سبک‌ها عبارتند از پایه‌های استاندارد (توکار)، هموار می باشد. در واقع، هر چیزی پیش می رود، و هر طرحی که بتوانید به آن فکر کنید امکان پذیر است. Pinterest منبع عالی الهام برای کمک به محدود کردن سبک مورد علاقه شما است.

آیا پاخور کابینت ضروری است؟

اگرچه اکثر افراد موافق هستند که پاخور کابینت عملی ترین گزینه است، اما در نهایت این به سلیقه شما بستگی دارد. کف آشپزخانه ای که پاخور دارد آسان‌تر تمیز می‌شود و همچنین ظاهری برجسته و کارآمد را ایجاد می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط