کابینت رومی

کابینت-رومی

کابینت رومی یکی از انواع کابینت کلاسیک می باشد که شامل طرح های باشکوه است، همانطور که از نام کابینت طرح رومی مشخص است، این مدل طراحی الهام گرفته از روم و ایتالیا دارد.

شاید بعضی افراد طرح های کلاسیک و بزرگ را دوست نداشته باشند، در این صورت ما به شما کابینت نئوکلاسیک رومی را پیشنهاد می دهیم که هم طراحی به سبک ایتالیایی دارند و هم سادگی خود را حفظ کرده اند. برای خرید انواع کابینت انزو و کابینت پولیشی به سایت صنایع چوبی آروین وود مراجعه کنید.

تلفن:

کابینت رومی چیست

کابینت طرح رومی یکی انواع کابینت با طراحی کلاسیک محسوب می شود که شباهت به طراحی های روم و ایتالیا باستان را دارد و شامل پاخور، زیر چراغی، تاج کابینت و لامپ زیر کابینتی و .. می شود که شکوه طراحی آن را بالاتر برده است.

 این مدل کابینت هم از نظر طرح و هم از نظر کیفیت بسیار مناسب هستند، حکاکی های زیبایی روی درب این مدل انجام می شود و شامل نقش برجسته نیز می باشند. ستون های کابینت رومی برگرفته از مدل ستون ها روم می باشد و از ویژگی های برجسته این مدل محسوب می شود.

مدل کابینت رومی

انواع مدل و رنگ بندی کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک رومی وجود دارد که شما می توانید با توجه طراحی دکوراسیون منزل و سلیقه خود یکی از آن ها را سفارش دهید.

کابینت های رومی کلاسیک

همانطور که گفته شد کابینت رومی بیشتر در طرح های کلاسیک با حکاکی ها و نقش برجسته های زیاد می باشد. حکاکی های درب کابینتکلاسیک با استفاده از دستگاه CNC انجام می شود و نقش های برجستهه قبل از روکش و رنگ توسط کابینت ساز جداگانه ساخته می شود و روی کابینت قرار می گیرد.

ستون های این کابینت از ویژگی های برجسته مدل رومی می باشد زیرا طراحی آن نیازمند مهارت بالای کابینت ساز است تا بتواند به خوبی مانند ستون های رو باستان بسازد و نصب کند. می توان از جزیره کابینت رومی نیز برای آن استفاده کرد.

کابینت رومی نئوکلاسیک

این مدل را می توان مشابه کابینت انزو دانست، کابینت انزو از طرح های شرکت ایتالیایی-آمریکایی می باشد و الهام گرفته از اروپای قرن ۱۸ و ۱۹ است. طراحی کابینت نئوکلاسیک رومی بسیار ساده تر می باشد و بیشتر شامل حکاکی های ظریف روی درب کابینت است که توسط دستگاه CNC زده می شود.

کابینت نئوکلاسیک و انزو بیشتر مناسب خانه ها با متراژ کوچک و متوسط است و برخلاف کابینت کلاسیک که مناسب آشپزخانه های بزرگ است، می توان آن را در هر متراژ و سبک طراحی خانه ای استفاده کرد، و همچنین از جزیره نئوکلاسیک نیز می توان برای آن استفاده کرد.

کابینت-رومی-نئوکلاسیک

رنگ کابینت رومن

محبوب ترین رنگ برای کابینت رومی رنگ سفید صدفی می باشد و از سنگ مرمر برای پیشخوان آن استفاده می شود. استفاده از رنگ سفید در کابینت می تواند فضای آشپزخانه شما را بزرگ تر نشان دهد و همچنین ست کردن وسایل مدرن آشپزخانه با کابینت رومی راحت تر و بهتر می باشد.

رنگ دیگری که طرفداران خود را دارد، طرح چوب کابینت کلاسیک می باشد. رنگ قهوه ای را چوب های فراوری شده بدست می آورند و مدل آن با کبینت های چوبی متداول تفاوت دارد.

رنگ کایبنت سفید طوسی نیز می توان در این مدل استفاده کرد که بسیار شیک می باشد و جذابیت آشپزخانه را چندین برابر می کند.

اگر از مدل کابینت نئوکلاسیک استفاده می کنید پالت رنگی متنوع تری را می توانید انتخاب کنید. رنگ های سرد مانند آبی و سبز نیز از رنگ های محبوب برای این کابینت می باشد.

رنگ-کابینت-رومن

جنس کابینت های رومن

کابینت کلاسیک رومی معمولا تمام چوب می باشند و این باعث شده تا قیمت گران تری نسبت سایر مدل خای کابینت داشته باشد. برای اینکه قیمت آن مناسب تر شود امروزه از ام دی اف با روکش چوب مرغوب استفاده می کنند تا هم طراحی و حکاکی آن آسان تر باشد و هم قیمت مناسب تری داشته باشند.

استفاده از چوب برای درب کابینت باعث می شود کیفیت کار بسیار بالا برود اما از طرفی باعث می شود وزن کابینت سنگین شود و حمل و نقل و نصب آن سخت تر باشد. شاید ام دی اف باعث شود تا کیفیت کابینت رومی کاهش یابد اما با استفاده از رنگ های پولیشی و روکش های ممبران و … کیفیت کار را بالا برده اند و هم قیمت را مناسب تر کرده است.

مزایا کابینت طرح رومی

اتسفاده از کابینت رومی حس خوب طراحی برگرفته از روم باستان را می دهد و در کنار آن فضای زیادی را در آشپزخانه در اختیار شما قرار می دهد. در ساخت این مدل کابینت از متریال باکیفیت بالا استفاده می شود که عمر آن را افزایش می دهد.

استفاده از روکش پولیشی در این مدل باعث شده تا درب آن ضد آب باشد و دیر تر خراب شود.

خرید کابینت رومی

شما می توانید انواع کابینت کلاسیک و کابینت نئوکلاسیک رومی را در هر طر و رنگی که بخواهید از سایت تولید کننده کابینت ممبران آروین وود با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط